www.mahzungarip.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÇOCUKLARIN DİLİNDE PEYGAMBERE MEKTUPLAR

ÇOCUKLARIN DİLİNDE PEYGAMBERE MEKTUPLAR Empty ÇOCUKLARIN DİLİNDE PEYGAMBERE MEKTUPLAR

Mesaj tarafından lübabe Salı Ağus. 04, 2009 7:28 pm

[center]ÇOCUKLARIN DİLİNDE PEYGAMBERE MEKTUPLAR Dua
8 Yaş
1- Sevgili peygamberim!
Sizi her şeyden, her ketsen çok seviyorum.

Dünyalardan güzel olan iyi peygamberim, sizi görmek için her şeyimi, canımı bile veririm.

Ben 8 yaşındayım ve kuranı okuyorum. İnşallah ben kuranı bitirir İslamı anlayıp daha çok kişiye yayarım.

Bu yaşıma kadar sizi görmek istedim, inşallah bir gün görürüm.

Ben şuan senin hadislerini ezberliyorum ve anlamaya gayret gösteriyorum.

İnsanlar bize senin dinini unutturmaya çalışıyorlar, ama biz bu dini bırakmayacağız.

Hadislerini ezberleyip yaşayacağız.

Yaşadığımız sürece bu dini insanlara anlatacağız.

İslama inanacağız. Ne olursa olsun bu dini bırakmayacağız.

Asude Özata (8 Yaşında)

2- Sevgili Peygamberim
Sevgili Peygamberim seni çok seviyorum. Sen bizim önderimizsin.

Ben seni çok merak ediyorum. Ama kendi kendime ?cennete gidersem orada görebilirim belki? diyorum. Bir de benim kardeşim var. Ben ona ?Allah bir?i öğretiyorum. Ben çok mutluyum, kardeşime Allah'ı öğrettiğim için.

Benim annem ve babam bana seni ve Allah'ı öğretti. Ben senin hayatını okumuştum; çok güzeldi. Senin hayatını daha da çok öğrenmeye çalışıyorum.

Seni çok seviyorum. Bir gün Eyüp sultan Camiine gittik. Orada ben senin ayak izini gördüm. Seni çok seviyorum. Sen bizim önderimizsin.

Havva Sarıgöz (8 Yaşında)

3- Peygamberim
Canım peygamberim! Seni çok seviyorum. Sen de biz çocukları çok seversin, biz çocuklar da seni çok seviyoruz. Peygamberim sen çok iyi bir insansın. İyi olmasan Allah seni peygamber yapmazdı. Seni görmedim ama sen çok güzel bir peygambersin bunu biliyorum. Bütün çocukların seni tanıyıp sevmesini diliyorum.

Dilara Kocaman (8 yaşında)

9 Yaş
1- Peygamberimiz (S.A.V)
İyi bir peygamber,

Bir halk daha ne ister,

Peygamber olunca kötülükler gider,

Bir peygamber bir millete yeter.

Bir peygamber olunca,

İyilik olunca,

Endişe yok dünya boyunca,

Putlara tapmak saçma.

İslamiyet
Peygamberimizi düşünün,

Düşünmeyeni düşündürün,

Bilmeyene bildirin,

Kendinizi ikna edin,

Siz yeter ki iman edin.

İslamiyet bir din bir bilim.

İslama doğru ilerleyelim.

Allah'ın sevdiklerini sevelim.

Kendinizi ikna edin

Siz yeter ki iman edin.

Sara Ataman (9 Yaşında)

1- Peygamber Sevgisi
Sevgili Müslüman arkadaşlarım:

Sizler Allah'a ibadet eden kişilersiniz. Biliyorsunuz ki peygamberimiz dünyadaki en iyi insandır. Onun hakkında çok şey biliyoruz. İşte konumuz peygamberimiz. Bazı internet sitelerinde yayımlanan karikatürleri görüyorsunuz. Bunlardan bazıları peygamberimiz hakkında ve kötü karikatürler. Bazılarımız bunları kötülüyor ve onlara kötü laflar söyleyebiliyor. Bence bunlarda haklısınız Müslüman arkadaşlarım. Çünkü o karikatürler doğru değildir. Müslüman olmayanlar bunları, peygamberimizi bilmedikleri için kendi sitelerinde yayımlayarak Müslümanları beklide kötü yola götürmek istemişlerdir. Ama biz bunlara uymamalı ve inanmamalıyız. Bunları gerçek gibi görmemeliyiz. Bunlar dinimizle ilgili karikatürler değildir. Bunları engelleyebiliriz. Bunlar için olan kampanyalar var. Bazen bizlerde bir kampanya başlatabiliriz. Peygamberimizi her zaman sevmeliyiz. Onun hakkında çok şeyler bilmeye çalışmalıyız. Müslüman olmayanlar peygamberimizin hayatını bilmiyor. Ama Müslüman arkadaşlarım lütfen bizler böyle şeyler yapmayalım. Çünkü bunlar günahtır. İnşallah hep sevap yapmaya çalışırız. İnşallah böyle şeyler yapmayız ve hepimiz cennette bir arada oluruz.

Nisanur Merve Yıldırım (9 Yaşında)

2- Peygamberin Yolunda
Peygamberim seni çok seviyorum. Sen olmasaydın dürüstlük olmazdı. Artık yoksun ama seni hala seviyoruz. Ve sana inanıyoruz. Seni o kadar çok seviyorum ki uykumda seni rüyamda görmek istiyorum. Hanımlarını ve çocuklarını da. İnşallah cennette buluşuruz. Ve artık mutlu bir hayat yaşarız. Ailem ve biliyorum daha bir sürü Müslüman arkadaşlarım seni görmeyi çok istiyor. İşte sana yazdığım şiir:

Canım Peygamberim

Peygamberimizi sevmeseydik,

Ne olurdu halimiz,

Müslüman olmazdık,

Allah'ın dinine uymazdık.

Peygamber olmasaydı,

Dürüstlük kalmazdı,

Müslüman olmazdık,

Allah'ın dinine uymazdık.

Peygamberimizi tanıyoruz ve çok seviyoruz. Sizde bize katılın ve peygamberi kötüleyen karikatürlerin yayımlanmasını kınayın.

Cahide Zeynep Aydın (9 Yaşında)

2- Peygamberimizi Severiz
Peygamberimi çok severim, onu görmek için can veririm.

Allah bize peygamber vermiş değerini bilelim

Allah onu pek sever, O güzel peygamberdir

Ona uyan kullar, cennete girenlerdir

Merve Aydın (9 Yaşında)
lübabe
lübabe